مشاوره شغلی کاریابی

مشاوره شغلی کاریابی

چطور کار دلخواهتان را پیدا کنید ؟ با استفاده از خدمات مشاوره شغلی مرکز روانشناسی مهر پاسخ سوال خود را خواهید یافت. با ما همراه باشید.

روانشناسان حوزه مشاوره شغلی معتقدند کار شما در این دنیا در حد اعلای خود نمادی از هستی شماست. چیزی قدرتمند و نزدیک به مرکز وجودتان.اما شغل شما خود به خود فرصت انجام کار دلخواهتان را به شما نمی دهد.باید آن را مدیریت کنید. برای کسب مهارتهای لازم قدم بردارید و در کنار گسترش شغلتان داوطلبانه به کاری مشغول شوید که به کار آرمانی شما نزدیک تر است و به این صورت زندگی تان را به تعادل برسانید.
مشاوران شغلی 5 سوال کلیدی مطرح کرده اند که در صورت پاسخ به این سوالات می توانید تصویر روشنتری از کار آرمانی خود پیدا کنید :

1- به چه بخش هایی از کار کردن عشق می ورزید ؟

شاید برای شما هم راحتتر باشد که بگویید از کدام جنبه های کار کردن متنفرید تسلیم نشوید وقتی فکر کنید می بینید جنبه های بسیاری هستند که عاشقشان هستید. فرصتی برای رفتن به شهر ، دوستان خوبی که با آنها کار می کنید و مسائلی که حلشان می کنید آنقدر فکر کنید تا چهار یا پنج مورد پیدا کنید.

2- در کدام جنبه های کارتان واقعا خوب عمل می کنید ؟

همه کارهایی که می بینید خوب از پسشان بر می آیید بنویسید حتی اگر هیچ کس خبر ندارد.

3- کارتان باید چه خصوصیاتی را حتما داشته باشد؟

این سوال عالی است که نشان می دهد به نظر شما نقش فعلی تان چیزی را که واقعا لازم دارید تامین می کند یا نه . شاید چیزهایی مثل معاشر با مردم ، پول خوب ، عضویت در گروه ، فرصت یاد گرفتن چیزهای جدید یا فرصت ایجاد یک تحول واقعی برایتان مهم باشد.

4- احساس می کنید چه کاری را واقعا باید انجام دهید یا دوست دارید انجام دهید ؟

شما دوست دارید چه کاره باشید ؟چقدر از چیزهایی که واقعا نیاز دارید در شغل دلخواهتان برآورده می شود ؟

5- جواب هایتان چه حقیقتی را در گوشتان زمزمه می کند ؟

همه جواب ها را به ذهنتان بیاورید. آیا باید کار دیگری انجام می دادید ؟آیا تغییر شغل تفاوتی ایجاد می کند ؟ غیر از اینکه پول بیشتری به دست می آوردید چه تضمینی وجود دارد که نقش جدیدتان زندگی بهتری برای شما فراهم کند ؟

منبع / نویسنده: مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره مهر